niedziela, 26 czerwca 2011

Dodajemy statystyki Google Analytics do bloga w Blogger

Integracja Google Analytics z blogami na Blogger.com jest tak samo prosta jak dodanie innych stron Internetowych. Do naszego blogspota klasycznie musimy umieścić wygenerowany kod poprzez Analytics a następnie umieścić w odpowiednim miejscu w kodzie naszego bloga. 

Zakładamy iż posiadamy konto na Analytics ponieważ założenie nie jest sprawą trudną, każdy posiadacza poczty na Gmail może użyć i połączyć ją z Analytics jak i z Blogger.

Otwieramy stronę główną Google Analytics następnie klikamy w link " + Dodaj nowy profil". Po przejściu do podstrony Tworzenie nowego profilu witryny zaznaczmy opcję "Dodaj profil nowej witryny", poniżej do pola wpisujemy adres witryny, której chcemy śledzić statystyki odwiedzin i akcji na witrynie. Po wprowadzeniu adresu i zaznaczeniu odpowiednich opcji przechodzimy dalej.

Po przejściu dalej ujrzymy na stronie kod, który należy umieścić w odpowiednim miejscu w naszym blogerze. Kod wklejamy przed końcem sekcji </head>. Aby dostać się do niej należy zalogować się na Blogger, wejść w zakładkę Projekt -> Edytuj kod HTML i wkleić kod w odpowiednim miejscu. Nie zapomnijmy zapisać wprowadzonych zmian. Wracamy do panelu naszego Google Analytics i również kończymy naszą pracę wybierając "Zapisz i zakończ"

Od chwili wklejenia kodu do momentu pojawienia się pierwszych statystyk może minąć 24 godziny.


4 komentarze:

 1. Witam!
  Cały czas nie wiem gdzie niby mam znaleźć "to miejsce"
  znalazłam fragment, który zaczyna się od "napisu"
  i kończy również

  Czy tam mam wkleić ten piekielny kod?!
  Siedzę nad tym już 2 godz i już mam dość!

  Wręcz błagam o pomoc ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja wkleiłem po kodzie:
   "b:include data='blog' name='google-analytics'"
   zobaczę jutro czy działa
   pozdrawiam
   Tomek

   Usuń
  2. I jak działa??
   Ja nie wiem w którym miejscu dokładnie mam to wkleić,
   pomoże ktoś?

   Usuń
 2. Wklejamy przed zamknięciem head

  OdpowiedzUsuń